Çukurova Üniversitesi | Aday Öğrenci | Web Posta
Arama 
Ana Sayfa | English
 
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
KARATAŞ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE
OTELCİLİK YÜKSEKOKULU
Dış İlişkiler | Diploma Eki | Bilgi Paketi

 
  Hakkımızda Yönetim Bölümler Personel Öğrenci İletişim  
 
  Hakkımızda
  Yönetim
  Bölümler
  Personel
  Öğrenci
  İletişim

> İletişim  >  Ulaşım Bilgileri        


Yüksekokula Ulaşım

Adana'dan, Karataş Yerleşkesi'ne beş farklı şekilde ulaşılabilir;
1-Özel Araç: Adana-Karataş Yolu'nda takriben 50 km yol alınarak Karataş girişinde bulunan TEK Kavşağına kadar gelinir. Bu kavşaktan sola döndükten sonra yaklaşık 7 km yol alınarak Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'na varılır.
2-Bahçe Dolmuşları: Taşköprü'nün Yüreğir tarafındaki ucunda bulunan petrolün önünden kalkar ve Karataş'a girmeden sola dönerek yaklaşık 9 km gittikten sonra Bahçe Beldesi'ne uğrar. Buradan yaklaşık 3,5 km denize doğru yol alarak Yüksekokulumuza ulaşır. 
3-Karataş Dolmuşları: Bahçe Dolmuşları ile aynı yerden kalkar ve Karataş'ın merkezine kadar ulaşım sağlar. Dolmuştan indikten sonra, taksi ile yaklaşık 8 km doğuya doğru yol alınarak Yüksekokula ulaşılır. 
4-Öğrenci Servisi: Öğrenci servisi hizmeti veren araçlar, normal eğitim öğretim döneminde 08:30'da Karataş Kampusunde olacak şekilde 07:15'te Fevzi Çakmak öğrenci Yurdu (Balcalı) önünden kalkar. 07:30'da Barajyolu Kebapçı İbo önünden yolcu alır ve ardından Barajyolu, Çevre Yolu, Galerya, Kültür Sitesi, Girne Köprüsü, HiltonSA, Karataş Yolu güzergahını izleyerek Yüksekokula ulaşır.

5-Belediye Otobüsü: Yüksekokulumuz Yerleşkesine Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüsleriyle ulaşılabilmektedir. Otobüs saat ve güzargah bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.Çukurova Üniversitesi Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
 Ziyaretçi sayısı: 6150